Nytt fra Folkehelsegruppa
Vi har den glede å inviterer barn og vokse til aktiviteter i friluft. Vi vil starte opp med rebus i 'Vikingløypa'. Det er 8 oppgaver for barn og voksne, når alle oppgavene er løst vil det gi et løsningsord. Svar sendes til Arild på Siratun, epost: arild.soyland@utsira.kommune.no. Det blir fine premier til de som blir trukket ut som vinnere.
I Lyshuset er det nå startet småbarnsgruppe på tirsdager.
For voksne kvinner over 60 er det åpent på tirsdager, fra kl.16.00, også i Lyshuset.
Frisk i friluft
Utsira er blitt deltaker i ” Frisk i friluft”. Dette er et lavterskeltilbud for alle til å komme seg ut i friluft for å styrke folkehelsen.
Geocaching
Et nytt tiltak er Geocaching som er en fin måte å være ute på. På Utsira er det plassert ut ca 22 små bokser (godt gjemt). Koordinatene kan lastes ned fra nettet på geocaching .com. Folkehelsegruppen har kjøpt inn 3 håndholdte GPS’er som har koordinatene installert. Så er det bare å sette på GPS’en og starte søk. GPS’ene kan lånes for kr.200 i depositum. Kontakt Joker Utsira for å låne.
Det anbefales at folk bruker egne GPS’er, mange telefoner har GPS installert. Det må imidlertid lastes ned koordinater som viser hvor lykkeboksene er gjemt.
God jakt.
CreativeCommon by Nina Matthews
HUSK FEM OM DAGEN
Arild Søyland
Pleie- og omsorgssjef
for Folkehelsegruppa