Personlige verktøy
Logg inn

Fortsett til innholdet. | Gå til navigasjonen

Seksjoner

Småturene - turer i nærområdet

Du trenger ikke krysse Grønnland på ski. Det er ofte de små enkle turene i ditt eget nærmiljø som beriker hverdagen. Her er et knippe forslag til enkle utfarter.

Naturstiene på Utsira:

Natur-kultursti i Austremarka:

Hva brukte de utmarkene til? kultur og natur fra fiskerbonden sin største ressurs og ekstra utkomme på gården, om torvbrensel, fiskermed og landskap.

'Viking-løypa':

Kulturhistorisk vanding i Folkevandingstiden, gjennom 8 hustofter fra Keltertid ca 400 år e. Kr.

Folkehelsegruppa har lagt ut en egen rebus i 'Vikingløypa' i 2012 som del av Frisk i Friluft-arbeidet på Utsira

Nordsjø-løypa - NorthSeaTrail:

En del av et lengre turstiprosjekt rundt alle Nordsjølandene. Løypa går forbi ringmerkeskogen til Utsira Fuglestasjon og en fin trase fra Nordvikvågen til Utsira Fyr. Nordsjøløypa var et EU-prosjekt fra 2003-2007 som strakte seg runt hele Nordsjøbassenget.

Vi oppfordrer våre leser og besøkende å legge inn sine turer og turtips på Utsira ved hjelp av turtjenestene ut.no og godtur.no http://ut.no/gfx/logoer/UT.no-logo.png http://www.njff.no/portal/pls/portal/docs/1/16707001.JPG

Placemarks:

Ønsker du å dele med andre eller se hva andre bruker å gjøre på utvalgte steder på Utsira? Sjekk ut mobilvennlige Gowalla