Overnatte på Utsira

Havdis overnatting
Vestro
Henvendelse til Torleiv Vestre eller Bjørgunn Ravndal
Telefon 52749160/ mobil 90064318 / 93086302
Austrheim's Utleie Utsira
Henvendelse til John Christian Austrheim på Facebook tlf 46421757 eller e-post austrheim1990@hotmail.com
Esterhuset
Idyllisk
sjøhus med 9 sengeplasser. Esterhuset består av 4 soverom og 9 (+1)
sengeplasser. 1.etasje består av entre, 1 soverom, bad m/badekar og dusj, 1
toalett, stue og kjøkken. 2.etasje består av gang, 3 soverom og bad m/toalett
og dusj. I naustet finner man vaskemaskin og tørketrommel. I hagen er det to
sittegrupper.
Kontaktperson: Asbjørn Aanestad, tlf 975 23 470. Sjekk ut annonsen på finn.no for mer informasjon og priser: https://www.finn.no/reise/feriehus-hytteutleie/ad.html?finnkode=222221809"
Utsira Fuglestasjon sine sider om overnatting
Overnatte ute? Sjekk ut telting på vår friluftslivsside
Bølgene slår taktfast mot land, båtanløpene er pulsslag vekselvis i nord og sør… Utsira er fred og ro, men likevel levende. Det ser du best når du kommer ”bak kulissene”.
Konferanser og opphold på Utsira gir en annen puls. Oversikt, samling, fred og ro! Innsats-avslapning- belønning og innhøsting… En god sirkel!
Som fuglefolket sier: "Utsira er en øy med en tilbakelent og avslappet atmosfære". Vi som lever her veit at Utsira er mer - Utsira er et samfunn i vinden!
Zinken Hopp har sagt det slik:
Langt ute i ville sjøen der kulingen står fra vest
i stadig drivende væte
i stadig gyngende blæst
i stadig hivende skavler som slår mot en værbitt strand
ligger en ø som kalles Siraland