Flott innsats under TV-aksjonen 2012
Takk for at du stod opp mot urett - Hilsen fra Amnesty International
Utsira vant nok en gang kommunekampen med hele kr 265,- pr innbygger. Vi velger selvfølgelig å se bort fra Sysselmannsembedet Svalbard som samlet inn hele kr 447.78 per innbygger. Utsira ble tett fulgt av Bokn kommune som samlet inn kr 213,- pr innbygger. Det ryktes om rekordinnsamling ved Bokn Skole. Træna Kommune landet på 3'dje plass med kr 186,- pr innbygger.
Træna hadde varslet kamp om førsteplassen uten at vår vara-ordfører lot seg vippe av pinnen. Vi synes at det er morsomt at Utsira gir energi til innsats på Træna :-)
Træna ypper til kamp mot Utsira. Foto: NRK Nordland
Takk for innsatsen
Utsira Kommune vil rette en spesiell takk til elever og lærere som var med på å samle inn over kr. 10.000,- under deres kafe/basar i Sirakompasset på torsdag. Nærings- og foreningslivet på Utsira har også bidratt med hele kr 20.000,- til årets aksjon. Takk til alle som bidro med penger i bøssene på Utsira og på Rutebåten. Det er også prisværdig med den innsatsen formannskapet legger ned som bøssebærere og tellekorps for TV-aksjonen.